Τρένο ο Παναιτωλικός

>> Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Παναιτωλικός προς τη Super League. Με σκορ 2-1 επιβλήθηκε του Πιερικού στο σημερινό παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πριν συμπληρωθεί το δεύτερο λεπτό ο Βούκοβιτς με σουτ μετά από ωραία προσπάθεια του Θεοδωρίδη έκανε το 1-0, όμως ο Πιερικός με σουτ του Κοντέων ισοφάρισε στο 26’. Έξι λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Θεοδωρίδη, ο Κούσας με κεφαλιά έκανε το 2-1, που ήταν το τελικό σκορ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσενάμο, Ρότσα, Βούκοβιτς, Κούσας, Ετζενγκέλε, Δέντσας, Μπελεβώνης (46’ Παλαιολόγος), Μπουμάλ (59’ Γκουέι), Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης, Γκούρμα (73’ Καούνος).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Γουμάγιας, Παπαγεωργίου, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Κοντέων, Χατζής, Πουρτουλίδης, Γκουγκουλιάς, Λόπεζ, Πέντα (15’ Περουτζίνι, 63’ Πουλάκος), Κωνσταντινίδης.